SHIATSU

Dopřejte se relaxace, rovnováhu, zdrávi a krasu.

Moxování

15. května 2010 v 18:33 |  Něco navíc
Moxování - nahřívání energetických bodů zapálenou bylinnou směsí, užitečné zvláště v případech špatné tělesné termoregulace (vnitřní chlad a nedokrvení). Prohřívání bolestivých míst doutnajícím pelyňkovým doutníkem je jednou z terapií, která k nám našla cestu z dálného východu. Setkat se s ní můžeme na svých cestách po Číně, Koreji, Japonsku a jinde. sálající z pelyňkového kuželíku prohřívá tkáň do hloubky a nejnovější výzkumy dokazují silný stimulační efekt - zvyšuje se aktivita bílých krvinek a tvorba protilátek. Působením na akupunkturní body a dráhy se ještě rozšiřuje pole působnosti.

Moxování pomáhá při bolestech svalstva vzniklém prochladnutím, vyčerpáním a namožením, trávících a sexuálních problémech, nachlazeních a kašli, některých bolestech hlavy, snížené imunitě, zimomřivosti, vyčerpání- i stářím a spoustě jiných. Aplikace nebolí, jen je možné cítit teplo, někdy až pálení - dle citlivosti jedince.

Моксу издавна широко применяли в странах Древнего Востока и считали королевой всех процедур. Мокса представляет собой воздействие теплом от тлеющей сигары (моксы) на область биологически активной точки (термин «мокса» переводится как «прогревание, прижигание»). При этом в организме повышается уровень энергии, улучшается циркуляция крови, активизируются обменные процессы, устраняются энергетические блоки, стимулируются внутренние силы, повышается иммунитет. Не случайно в средневековых медицинских источниках значилось: там, где бессильны лекарства и акупунктура, вся надежда - на прогревание сигарами. Обычно моксы делают из полыни, которая обладает целебными свойствами, легко горит и, согласно поверью, отгоняет злых духов. Тлеющая полынь - хороший антиоксидант для организма. Дым от горящей моксы ко всему прочему оказывает целебное влияние на органы дыхания и кожу.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.