SHIATSU

Dopřejte se relaxace, rovnováhu, zdrávi a krasu.

O mne

15. května 2010 v 18:28 |  Úvod
Absolventka Astrakhaňské vysoké školy lékařské (1989-1995).
Absolventka tříleté Darja Shiatsu School v Praze (2004-2007).
Reiki mistryně (2007).
Absolventka léčitelského semináře Ruce světla (2007).
Absolventka semináře Kranio-sekrální terapie (2009).

Čím dal, tím častěji do mojí ordinace přichází lidé s potížemi jako je únava, bolesti hlavy, stěhující se bolesti těla, bolesti břicha. Žádné lékařské vyšetření nenachází příčinu, a tak vystává otázka, co dál? Označují se to za psychosomatické potíže a není na to žádný lék. Z pohledu západní medicíny můžeme tohoto člověka poslat k psychiatrovi nebo psychologovi, možná se dají potlačit příznaky antidepresivy, ale neřeší to zásadní problém, proč to tak je? Proč vznikají nemoci? Proč tělo najednou přestává fungovat a nezáleží na tom, jestli je člověk starý nebo mladý?
Zajímá mne tahle otázka od doby, co si pamatuji. Vystudovala jsem klasickou medicínu, ale ta řeší jen následky nemoci, neřeší příčiny, hledá genetické poruchy, metabolické poruchy, imunitní poruchy, ale pořád to není ono. Možná medicína, založená na důkazech, není správný směr. Co je důkaz? To co můžeme osahat? Také tady přišli na to, že i když člověk má genetickou predispozici, nemusí onemocnět. A tak se neví proč?
Začala jsem se zajímat o tradiční čínskou medicínu a nalezla jiný rozměr problému. Najednou do sebe všechno zapadá. Náš stav ovlivňují naše emoce a naše myšlenky. Existuje jiná úroveň našeho zdraví. Nemáme tělo jen fyzické, ale i energetické. A když tam něco zablokuje tok energie, vznikne problém, který je možné vyřešit jiným způsobem. Ale jak tyto dva odlišné světy propojit? Já doporučuji zajít na ošetření Reiki, shiatsu, thajskou masáž, akupresuru nebo akupunkturu. Někdo má rad ušní svíce, terapie bachovými esencemi a tak dál. Vždy to pomůže navodit rovnováhu v energii vlastního těla, relaxací, podpoří intuici, urovná myšlenky. A postupně potíže odezní. Často je taková léčba zázrak i pro mě, i když se tomu věnuji už více než 12 let.

О мне.
Последнее время часто в мою ординацию приходят люди, жалующиеся на усталость, часто на головные боли, без причины жалудочные боли, на боли суставов и кости. Такие пациенты ходят к врачам, обследуются, но причину болезни им как правило не найдут. А потом встает вопрос, что делать? Обычно, таким проявлениям болезни говорят - психосоматические заболевания, и лекарства редко помогают. Часто врач пошлет этого человека к психологу или психиатору, который антидепрессивними таблетками может попробовать изменить состояние больного, но причину болезни все равно не изменит. Почему возникают эти заболевания? Почему наше тело не работает так, как надо, а болезни возникают как у молодых людей, так и у старых?
Меня интересовал этот вопрос от детства. Поэтому я пошла учиться в медицинский институт, но там ответ не нашла. Наша медицина решает уже болезни, но не решает их причины, ищет генетические, метаболические, иммунитные ошибки, но этого все равно не достаточно. Сегодня говорят, что медицина должна быть заложена на доказательствах. Что это такое доказательства? Это что-то, что можешь потрогать? Уже и в классической медицине знают, что человек с генетической ошибкой может, но не должен заболеть. Почему?
Ответы я нашла, когда заинтересовалась китайской медициной, а она открыла другую точку зрения на человека. А все мои вопросы достали ответы, как мозайка, все части собрались в целую картину. Давно известно, что наше здоровье зависит от нашего настроения, эмоционального состояния, наших мыслей. А здесь можем работать с другим уровнем наших болезней. Оказалось, что у нас есть не только физическое тело, но и энергетическое. Болезни возникают, когда перестает энегия правильно протекать, заблокируется на одном месте. А такие
проблемы решаются другими средствами. Я стараюсь эти две точки зрения соединить. А больным советую попробовать Рейки, шиатцу, тайский массаж, акупрессуру или акупунктуру. Кто-то ходит на ушные свечки, кто-то пьет баховые эссенцие а т.д. Эти средства всегда помогают найти ровновесие, приносят расслабление, помогают развивать нашу интуицию, выравнивают поток нашей мысли. А болезни постепенно тоже исчезают. Иногда и для меня китайская медицина становится чудом, хотя я работаю с ней уже больше 12 лет.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.