SHIATSU

Dopřejte se relaxace, rovnováhu, zdrávi a krasu.

MERKABA

24. dubna 2012 v 7:25 |  Něco navíc

Merkaba

Posvátná geometrie je nástroj komunikace mezi člověkem a Vesmírem (Bohem, stvořením, vědomím).
Posvátná geometrie nám pomáhá zvýšit vibrace energie a vyčistit energetické pole - energetické dráhy i čakry. Pomáhá naší komunikaci se spirituální energií, se zdrojem Všeho, co existuje.
Merkaba má svůj původ v dávných civilizacích, objevila se i ve starověkém Egyptě. Můžeme ji použít jako prostředek k meditaci nebo jako dopravní prostředek k vyšším dimenzím. Pomáhá rozšířit naše vědomí a vytvořit spojení s duchovními kvalitami v nás samých - spojení s Vyšším Já.
Merkaba jako Květina života může mít různé varianty geometrických tva­rů.
  • Základní: hvězdný čtyřstěn = dvě trojúhelníkové pyramidy propojené do sebe. Pro náš trojrozměrný dualitní svět symbolizují propojení jinu a jangu, ženského a mužského principu, Země a Nebe.
  • Květina života = 20-cípá merkaba s 60 stranami, která symbolizuje matrici stvoření (nosnou kostru). Je kombinací merkaby hvězdného čtyřstěnu a Ikosahedronu - dvacetistěnu, který symbolizuje element Vody. Voda symbolizuje náš skrytý potenciál, moudrost, duchovno.
K propojení a aktivaci a pročištění merkaby je třeba práce na sobě - na svých obranných postojích a přesvědčeních, na vzájemném vztahu ženské a mužské energie uvnitř nás samotných - propojení rozumu a citu, vůle a intuice, agresivity a pasivity, vědomí a nevědomí, vyšší já a nižší Já, osobnosti a duše, fyzického těla a Ducha. Vyléčením vnitřních i vnějších vztahů se můžeme dostat do jednoty sami v sobě i se vším okolo - nejsilnější energie, která spojuje je LÁSKA. A láska je i pohonem, který aktivuje naši Merkabu a s ní světelné tělo.
Vnímat nové vibrace vám může pomoci drahý kámen ve tvaru merkaby a s léčivými kvalitami, které získal od dlouhodobého spojení s matkou zemí. Každý bude účinky merkaby vnímat jinak. Pro někoho to může být velice silný zážitek a pak merkabu bude muset na nějaký čas odložit, pro jiného to bude pozvolný přechod ke vnímání nových vibrací a merkabu bude u sebe nosit stále…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.